بعضی وقت ها از انسان های ناآگاه می شنویم که چرا باید به مردم عراق کمک کنیم؟ چرا باید به آنان در دفاع از کشورشان در مقابل فتنه ی داعش کمک برسانیم. مگر همین افراد نبودند که جنگ هشت ساله را بر ما تحمیل کردند؟

پاسخ به این سوال بسیار ساده است. اولاً اگر ایران جلوی فتنه ی داعش را در عراق نگیرد، باید در مرزهای خود با داعشیان مقابله کند، در ثانی کسانی که هشت سال با ما جنگیدند مردم عراق نبودند. دیکتاتوری به نام صدام با حمایت اربابان خود جنگ را آغاز کرد و اکثر مردم عراق تمایلی به ادامه ی جنگ نداشتند.

 

 


این را از شیوه و مرام شیعیان عراق می شد فهمید. صدام در طول دوران جنگ هزاران نفر از مردم و شیعه و حتی کردهای عراق راهی ایران شدند تا برای مبارزه با صدام متحد شوند. آن ها سپاه بدر را تشکیل دادند و ضربات مهلکی به ارتش عراق وارد کردند. این یگان نظامی در دوران دفاع مقدس صدها شهید تقدیم اسلام نمود. آنها بعد از پایان جنگ نیز برای مبارزه با حکومت صدام وارد خاک عراق شدند و در قیام شعبانیه هزاران شهید تقدیم کردند. اما یکی از این بسیجیان مخلص عراقی که سالها در جهبه های ما با صدامیان جنگید برادر صادقی معروف به «ابومیثم» بود.

ابومیثم یکی از فرماندهان برجسته ی سپاه بدر بود که سالها مجاهدت فراوان در جبهه های غرب و جنوب کشورمان داشت و در عملیات های متعدد سپاه پاسداران علیه رژیم بعثی صدام حضور چشمگیر داشت.ابومیثم بعد از پایان جنگ نیز برای ضربه زدن به رژیم بعث عراق عملیات های زیادی را طراحی و اجرا کرد. سرانجام این مجاهد راه خدا در سال 1379 هجری شمسی در راه زدودن عتبات عالیات از لوث حکومت رژیم خوانخوار عراق، به دست مزدوران صدام به شهادت رسید.

بعد از نابودی رژیم بعث خانواده او راهی عراق شدند. سالها بعد یک باره کشور سوریه مورد حمله ی تروریست های تکفیری قرار گرفت. علی صادقی (دراجی) فرزند برومند ابومیثم راه پدر را در پیش گرفت. او نیز به عنوان داوطلب دفاع از حرم حضرت زینب علیه السلام دمشق رفت. سرزمین شام باید از لوث وجود وهابیون و تروریست های سلفی پاکسازی می شد. گردان های مدافعان حرم تشکیل شد. کتائب ذوالفقار، حزب الله و ... توسط شیعیان عراق منسجم شد و به دفاع از حرمین پرداختند. آنها خون دادند اما اجازه ندادند تا حریم اهل بیت علیه السلام یک بار دیگر مورد هجوم حرامیان قرار گیرد. همین چند روز پیش بود که خبر رسید علی صادقی فرزند شهید ابومیثم در دفاع از حرم عقیله ی بنی هاشم حضرت زینب کبری علیه السلام در مقابل حملات عناصر وابسته به گروهک های تکفیری، به شهادت رسید. او یکی از جوانان پرشور عراقی بود که دانشجوی رشته ی حقوق ورودی سال 1391 دانشگاه شهید بهشتی تهران هم بود.

منبع : مدافعان حرم/1395/ زندگینامه و خاطرات چهل شهید مدافع حرم حضرت زینب علیه السلام به همراه زندگینامه، کرامات و عنایات حضرت زینب علیه السلام / گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی

پایگاه نوید شاهد


تاريخ : سه شنبه 5 بهمن 1395  | 10:13 ب.ظ | نویسنده : محمد معزی زاده | نظرات 0